334938179 157348543843828 3892954272937087850 n „Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Rywalizacja opiera się na 4 poziomach, w których młodzież planuje, działa i podsumowuje swoje pomysły, realizując wybrany przez siebie projekt społeczny.

W tym roku szkolnym uczennice z klasy 3TB Julia Bielec, Lena Jelińska i Maria Piecuch dołączyły do grona uczestników wspomnianej olimpiady.
Są w trakcie realizacji projektu społecznego pt. „Zdrowo kolorowo”, którego głównym celem jest edukacja dzieci i zapobieganie nieodpowiednim nawykom odżywiania.

ZAPRASZAMY do dołączenia do grupy projektu: https://www.facebook.com/groups/1486782025168320/

27 lutego w pracowni gastronomicznej ZS nr 5, dziewczyny przeprowadziły zajęcia praktyczne (jeden z etapów projektu) dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku. Dzieci przygotowały zdrowe, kolorowe i wesołe kanapki oraz owocowe przekąski. Chłopcy i dziewczynki wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością co przełożyło się na apatyczne smakołyki, które później zostały zjedzone. Przekonały się, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne.  Praca z małymi kucharzami to dla dziewczyn nowe doświadczenie, które sprawiło im wiele zadowolenia, przyjemności i satysfakcji.
Działania projektowe wspiera Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski oraz Dyrektor ZS nr 5 Elżbieta Kokoszka.
Opiekun grupy projektowej: pani Karina Bieganowska, nauczyciel wspomagający: pani Małgorzata Hnat

ZAPAMIĘTAJ!
„Gdy zdrowo się odżywiamy, to siłę i moc większą mamy, jesteśmy sprawniejsi, aktywniejsi, zdrowe ciało mamy, łatwiej lekcje odrabiamy, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Trzymamy kciuki za uczniów i za ich nauczycieli.
Wy też możecie realizować swoje pomysły. Już teraz możecie dowiedzieć się więcej o Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, aby zacząć swój projekt w nowym roku szkolnym.
https://zwolnienizteorii.pl/

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.