1eDnia 2 kwietnia 2023 r. w Niedzielę Palmową na Rynku Galicyjskim Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.


Celem konkursu było:

  • propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi,
  • pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: palma tradycyjna i palma współczesna. Przyznano tylko I miejsca, pozostałe otrzymały wyróżnienia.
Wszystkie były piękne.

Uczniowie z Internatu ZS 5 pod opieką Pani Renaty Magdziarczyk przygotowały piękną palmę tradycyjną. Pracochłonne kwiaty i dekoracyjne elementy, wykonane zostały z bibuły i krepiny, a połączenie z bukszpanem dało przepiękny efekt palmy.
Gratulujemy talentu ♥

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.