zs5n

Od 9 do 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dni Erasmusa+ . W tych dniach na całym świecie odbywały się wydarzenia popularyzujące program Erasmus+.  Zespół Szkół nr 5 znalazł się wśród  9635 szkół, które zarejestrowały swój udział w 7 edycji #ErasmusDays.

20231012 120037 Fotor Collage3Wydarzenia w naszej szkole obejmowały prezentacje programu Erasmus+, prezentacje projektów i  wyjazdów zagranicznych młodzieży i kadry, zajęcia z uczniami, konferencję nauczycieli i ekspozycję zdjęć z zagranicznych mobilności nauczycieli.

Podczas tych wydarzeń uczestnicy dowiedzieli się o efektach projektów Erasmus+ w naszej szkole i możliwościach jakie program daje uczniom i kadrze.

W związku z  trwającym „Europejskim Rokiem Umiejętności”, którym został ogłoszony przez Komisję Europejską rok 2023 , nauczyciele na zajęciach  zachęcali uczniów do korzystania z edukacyjnych narzędzi online. Uczniowie pracowali z aplikacjami:  Learning Apps , Wordwall. Tworzyli prezentacje multimedialne wykorzystując PowerPoint. Korzystali z wirtualnej tablicy Padlet.

Na lekcjach  uczniowie odkrywali różnorodność Europy. Poznawali kuchnię śródziemnomorską. Odkrywali architekturę krajów śródziemnomorskich. Zdobywali informacje na temat przetworów mlecznych w kuchni europejskiej i wykorzystywali je w praktyce. Poszerzali wiedzę na temat dwóch stolic europejskich Berlina i Dublina. Poznawali dziedzictwo kulturowe Włoch. Zainspirowani stylem Włoskiego Renesansu  projektowali i wykonywali fryzury. Uczyli się języka hiszpańskiego.

Nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami z wyjazdów na kursy zagraniczne z uczniami i kadrą.

Zwieńczeniem tygodnia z Erasmusem była konferencja szkoleniowa pt.: „Florencja – stolica mody”, na której przy włoskim deserze i kawie można było dowiedzieć się o włoskich markach modowych, obuwiu, torebkach i tekstyliach,  podziwiać efekty pracy uczniów - fryzury wykonane na główkach fryzjerskich w stylu Renesansu Włoskiego i usłyszeć muzykę i język włoski.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.