zs5n

01 395242965 752886403518033 488232991230953779 nWe wtorek 24 października 2023 roku, w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej w Sanoku odbyło się "Śniadania Mistrzyń – sport jest kobietą", skierowany do osób powyżej 13 roku życia, bez górnej granicy wiekowej!

ŚNIADANIA MISTRZYŃ to autorski projekt mistrzyni olimpijskiej Otylia Jędrzejczak, to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie, których bardzo duży nacisk stawiany jest na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji.

Podczas panelu dyskusyjnego mistrzynie sportu Otylia Jędrzejczak, Weronika Nowakowska i Ewelina Kobryn przedstawiły historie swoich życiowych doświadczeń i przebieg karier sportowych. Opowiadały o pokonywaniu trudności i przeszkód na drodze do celu, podkreślając wartość, jaką niesie za sobą dbanie zarówno o kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Poruszyły temat zagrożeń w Internecie, szczególnie dla dzieci i młodzieży, o wpływie technologii na kondycję psychiczną i fizyczną. Utytułowane sportsmenki mówiły o tym, jak zadbać o odpowiedni balans między światem wirtualnym a rzeczywistym.

Instruktorka fitness Klaudia Koźbiał poprowadziła wspólne ćwiczenia ogólnorozwojowe, pokazując, że ćwiczyć można zawsze, niezależnie od miejsca i wieku.

Odbył się również panel tematyczny, z quizem i nagrodami, o wpływie ilość światła niebieskiego, na funkcjonowanie organizmu, jak poprawić, jakość snu i zregenerować pracę mózgu.

Podczas przerwy na posiłek, był czas na rozmowy z mistrzyniami, na pamiątkowe zdjęcia i zdobycie autografów.

MISTRZYNIE:

OTYLIA JĘDRZEJCZAK - najwybitniejsza polska pływaczka, złota i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata, wielokrotna mistrzyni Europy, 126 krotna mistrzyni Polski.

WERONIKA NOWAKOWSKA - najbardziej utytułowana, polska biathlonistka, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz Europy, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Uniwersjady, aktualnie psycholog sportu i trener mentalny.

EWELINA KOBRYN - jedna z najlepszych koszykarek w naszym kraju, grająca na pozycji środkowej, zawodniczka reprezentacji Polski, powołana także do meczu gwiazd Euroligi. Zdobywczyni tytułu amerykańskiej ligi WNBA, Euroligi oraz ligi Polskiej i Hiszpańskiej.

Naszą szkołę reprezentowały 24 uczennice pod opieką pań Ewy Bocoń i Moniki Lemko.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.