zs5n

Uczestnicy warsztatów na zdjęci w pracowni w Zespole Szkół nr 5 w SanokuW czwartek 26 października 2023 r. w naszej szkole Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku odbyły się warsztaty kulinarne – dla mieszkanek Internat Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku, które poprowadziła pani Monika Lemko - blogerka Moniki Smakołyki.

Tematem warsztatów była PIZZA domowa.

Dziewczyny zdobywały wiedzę z zakresu przygotowania poszczególnych elementów na pizzę domową. Zrobiły ciasto i sos, a następnie upiekły 12 pizz, które z wielkim smakiem zostały zjedzone. Chętnych do jej spróbowania nie brakowało, bo zapach roznosił się na szkołę i internat.

Do wyrobienia ciasta użyły mąki typu 00, różnych firm, żeby mogły porównać różnicę pizz. Ugotowały dwa różne sosy, doprawiając wg własnego smaku. Sosy tak im posmakowały, że wydawało się, że szybciej je zjedzą i zabraknie do pizz.

Dziewczyny profesjonalnie podeszły do swoich zadań i z wielkim zaangażowaniem zdobywały nowe umiejętności kulinarne. Wykazały się dużymi umiejętnościami zarówno kulinarnymi, jak i organizacyjnymi.

Podczas warsztatów panowała sympatyczna i wesoła atmosfera, która sprzyjała przygotowywaniu pizz. Przecież, jeśli gotuje się z przyjemnością, to dania wychodzą smaczniejsze.

Warsztaty kulinarne to gotowanie w gronie kameralnym, ilość miejsc jest ograniczona, nie wszyscy mogli w nich wziąć udział, dlatego zaplanowane są kolejne, ale o innej tematyce.

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.