zs5n

maratonDzięki wielkiemu zaangażowaniu całej uczniowskiej i nauczycielskiej społeczności napisaliśmy aż 1601 listów (również w języku angielskim). Redagowaliśmy listy w obronie więźniów sumienia wybranych przez Amnesty International. W ten sposób wyraziliśmy swoje poparcie dla osób, których prawa zostały w różny sposób złamane. W dniach od 29 listopada do 10 grudnia pisaliśmy tradycyjne listy w obronie osób prześladowanych w różnych krajach na całym świecie oraz podpisaliśmy niezliczoną ilość petycji on-line. Najwięcej listów napisaliśmy o bezwarunkowe uwolnienie polskiego więźnia sumienia z Białorusi- dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Maraton Pisania Listów serdecznie dziękujemy.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.