logo.jpg

ERASMUS+ STAŻE ZAGRANICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5 W SANOKU

Akredytowany projekt staży zagranicznych.
Numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000139220

Visiting Croatia czyli weekendowe zwiedzanie Chorwacji!

3Po tygodniu praktyk młodzież uczestnicząca
w stażu wzięła udział w aktywnościach zorganizowanych przez organizację przyjmującą – Eu Mobility Croatia. Sobota upłynęła nam na zwiedzaniu bardzo popularnych turystycznie miast Chorwacji - Omišia oraz Makarskiej. Omiš położony jest 21 km od Splitu, u ujścia rzeki Cetiny, po której to mieliśmy okazję pływać łódkami. Makarska zachwyciła nas wspaniałymi plażami  i wyjątkowymi widokami,
a w szczególności nietypowym krajobrazem, ponieważ oprócz morza można zobaczyć tam również góry.
Niedzielny dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Parku Narodowego Krk-a, który słynie
z  przepięknych wodospadów. Zanim jednak tam dotarliśmy, wstąpiliśmy do malowniczego miasteczka Szybenik w centralnej części wybrzeża Dalmacji, znanego z pięknej starówki i Katedry św. Jakuba, wpisanej na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.