Uczestnicy konkursu z palmą wielkanocnąDnia 24 marca 2024 r. w Niedzielę Palmową na Rynku Galicyjskim Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbył się konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: palma tradycyjna i palma współczesna. Piękne, kolorowe palmy, budziły prawdziwy zachwyt wśród odwiedzających, zaskakiwały swoimi rozmiarami, kształtem i technikami wykonania. Do konkursu zgłoszonych zostało 29 palm. Od wielu lat naszą szkołę w konkursie reprezentują nasi uczniowie pod opieką p. Renaty Magdziarczyk. W tym roku palma, która została zrobiona z naturalnych produktów (tylko kokarda z bibuły), m.in. z trzciny, traw, bazi, bukszpanu, forsycji, gałązek tui, bluszczu, czy trzmieliny, zachwycała swoją kompozycją i zajęła I miejsce w kategorii "najpiękniejsza palma tradycyjna". Serdecznie gratulujemy!!! Konkurs zorganizowało Muzeum Budownictwa Ludowego i Starostwo Powiatowe w Sanoku. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. W kategorii "palma nowoczesna" wygrała palma wykonana przez KGW Nagórzanki, a nagrody specjalne otrzymały palmy z Przedszkola Samorządowego w Bukowsku oraz Świetlicy Wiejskiej w Tokarni. Wielkie gratulacje.

 

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.