Dni Otwarte 16-17 kwietnia 2024

5

W dniach 16 -17 kwietnia 2024 r. odbywały się Dni Otwarte w Zespole Szkół nr 5, podczas których zarówno uczniowie, jak i rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły oraz z bazą lokalową placówki. Odwiedziła nas młodzież nie tylko ze szkół sanockich, ale także z miejscowości bieszczadzkich. Uczniowie klas ósmych byli zainteresowani zarówno nauką w naszej szkole, jak i pobytem w Internacie.
Jednym z ważniejszych punktów Dni Otwartych była prezentacja możliwości bezpłatnych wyjazdów na praktyki zagraniczne w ramach programów unijnych. Od wielu lat młodzież naszej szkoły uczestniczy w takich praktykach i mogła zaprezentować rezultaty stażu wśród swoich młodszych koleżanek i kolegów. W tym roku uczniowie trzecich klas technikum wszystkich zawodów doskonalili swoje zawodowe umiejętności w ramach Akredytowanego projektu staży zagranicznych o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000139220 w Chorwacji. W czasie wystąpienia uczniowie kształcący się w zawodach technik fotografii
i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik geodeta, technik budownictwa i technik robót wykończeniowych w budownictwie zaprezentowali zdobyte w czasie stażu umiejętności i efekty swojej pracy. Przedstawiciele grupy wyjazdowej: Dariusz Lazar, Paweł Chynał oraz Julia Domalik w kilku słowach podzielili się z zebranymi wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi podczas praktyk w Chorwacji.

 


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.