PL Dofinansowane przez Unię Europejską PANTONE

ERASMUS+ STAŻE ZAGRANICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5 W SANOKU

Akredytowany projekt staży zagranicznych.
Numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000139220

plakat 1Dnia 23.05.2024 r. w naszej szkole odbył się POKAZ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH ZDOBYTYCH W RAMACH STAŻU ZAGRANICZNEGO – CHORWACJA 2024. Uczniowie kształcący się w zawodach technik fotografii i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz technik geodeta zaprezentowali zdobyte w czasie odbytego stażu umiejętności i efekty swojej pracy. Podczas spotkania uczennice z zawodu technik usług fryzjerskich zaprezentowały fryzury  inspirowane krajem, w którym odbył się staż – pokaz ten nosił tytuł „Błękit Adriatyku”. Fryzury miały nawiązywać nie tylko do kultury, zwyczajów i architektury tego kraju,  ale odzwierciedlić ją
w technikach fryzjerskich. We fryzurach dominowały perły i muszle, lekkie sploty i loki. Przedstawiciele każdej z pozostałych grup zawodowych w kilku słowach podzielili się z zebranymi wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi podczas stażu w Chorwacji. Zaprezentowane zostały fotografie chorwackiej architektury oraz film podsumowujący tegoroczne praktyki. Zakończeniem pokazu była degustacja przykładowych chorwackich słodkości – ciasteczek Klifice oraz ciasta Stefanka, które zaserwowali uczniowie – uczestnicy stażu. Przygotowane zostały one pod opieką pani B.Bydek oraz pani K. Bieganowskiej. Podsumowując spotkanie młodzież podkreślała, że było to niesamowite doświadczenie nie tylko edukacyjne, ale i zawodowe – doskonalili umiejętności językowe, branżowe ale i te jak dziś ważne społeczne.

 

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.