eTwinning logo small version

Koniec roku szkolnego zwiastuje zakończenie projektów edukacyjnych. W najbliższych dniach zakończy się projekt eTwinning zatytułowany: Doctor A.I. - Professions in the Crosshairs of A I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji.

image0096

W projekcie brało udział  9 uczniów klasy 1TF, którzy zaznajamiali się z możliwościami narzędzi cyfrowych i zastanawiali się nad tym,  jak sztuczna inteligencja wpłynie na rynek pracy.

Wśród zastosowanych narzędzi uczniowie wykorzystali generator avatarów - Avachara.com do tworzenia własnych wirtualnych wizerunków, generator obrazów AI na Padlecie, aby przedstawić swój wymarzony zawód oraz Postermywall.com aby zaprojektować logo projektu.

W aplikacji AnswerGarden projektowicze odpowiadali na pytanie jakie funkcje AI może pełnić w firmie.

Uczniowie mieli okazję porównać tradycyjne sprzęty  z nowoczesnymi wynalazkami, co uwiecznili na fotografiach. Przyglądając się malarskim dziełom sztuki w wirtualnych muzeach odnajdywali zawody, które odchodzą w przeszłość. Z tych obrazów powstała wirtualna wystawa na prezentacji google.

Ostatnim etapem projektu była próba stworzenia własnej firmy w grupach międzynarodowych. Uczniowie przy użyciu AI znajdowali pomysły na nazwę firmy i tworzyli logo. Szablon Business model canva w internetowym edytorze Edit.org ułatwił im opracowanie koncepcji firmy. Generator obrazów AI stworzył reklamę firmy.

Efekty pracy uczniów można podziwiać na platformie eTwinning. Poniżej mała próbka ich działań.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.