logo projektu

Model uczenia się S.T.E.A.M obejmuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Skrót pochodzi od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics. Model zajęć angażuje obydwie półkule mózgowe podczas lekcji. Rozwija zdolność logicznego i krytycznego myślenia oraz kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia wykorzystują metodę projektu. Grupa uczniów z klasy 1TZ  wraz z uczniami z Turcji i Jordanii testowała ten model w projekcie eTwinningimage0106

pt.: S.T.E.A.M. for Renewable Energy "Empowering Tomorrow's Innovators: S.T.E.A.M Exploration of Renewable Energy for Students". Finalnym efektem projektu była symulacja nowoczesnego miasta: smart city simulation. Zanim ta symulacja powstała uczniowie mogli poznać kolegów i koleżanki z zupełnie odmiennych kulturowo krajów poprzez platformę Twinspace. Jest to przestrzeń do współpracy szkół i realizacji projektów. Na platformie uczniowie przedstawiali się, poznawali uczniów szkół partnerskich i prezentowali wyniki swoich badań nad tradycyjnymi i odnawialnymi źródłami energii.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.