Dużym sukcesem dla jednej z naszych uczennic – Michaliny Szczeciny z klasy II LWS zakończył się zorganizowany w dn. 8 marca br. przez polonistów ZS nr 1 w Sanoku MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI MELODIE SERCA. W ww. konkursie recytatorskim zajęła ona I miejsce pokonując w finałowej dogrywce uczennicę I LO w Sanoku. IV miejsce w tym konkursie przypadło Paulinie Wańczyk z klasy III LS.

             Obie uczennice zachęcone osiąganymi sukcesami nie siadły na przysłowiowych laurach. 4 kwietnia br. wzięły udział w zorganizowanych przez SDK rejonowych eliminacjach do 58 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Ww. konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w czterech kategoriach jako: turniej recytatorski, turniej „Wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora oraz turniej poezji śpiewanej. Nasze uczestniczki wystartowały w dwu ostatnich kategoriach.

Michalina przygotowała i zaprezentowała własny scenariusz spektaklu (monodramu) oparty na fragmencie książki autorstwa Érica - Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Natomiast Paulina wystąpiła w turnieju poezji śpiewanej, a w swoim repertuarze (który powinien obejmować 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany) zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „W zatrzęsieniu” oraz własną aranżację piosenki Starego Dobrego Małżeństwa „Wędrówką życie jest człowieka” (do słów wiersza Edwarda Stachury) i Czesława Niemena „Wspomnienie” (do słów wiersza Juliana Tuwima).

            Obie uczestniczki konkursu zakwalifikowały się do kolejnego, wojewódzkiego etapu eliminacji 58 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

            SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY POWODZENIA!

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.