11 maja klasa wojskowa odbyła szkolenie z taktyki pod okiem instruktora z 21 Batalionu Logistycznego w Rzeszowie. Celem zajęć było przygotowanie żołnierza do działania na polu walki oraz doskonalenie podstawowych umiejętności taktycznych.
Podczas szkolenia uczniowie poznali m.in.:
- przygotowanie uzbrojenia, sprzętu wojskowego i wyposażenia do działania na polu walki,
- sposoby trzymania broni,
- podstawowe szyki marszowe
- podstawowe sygnały dowodzenia,
- sposoby przemieszczania się po polu walki,
- zajmowanie stanowisk ogniowych,
- techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych.
Zajęcia miały charakter praktyczny i pozwoliły uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie z zakresu taktyki wojskowej.


