ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

ZAWÓD FRYZJER

Uczniowie, którzy wybrali zawód fryzjer zdobywają kwalifikacje na zajęciach teoretycznych w szkole oraz na zajęciach praktycznych. Zajęcia praktyczne odbywają się w renomowanych zakładach prywatnych. Okres nauki w szkole trwa 3 lata, a po jej zakończeniu uczniowie mogą kontynuować edukację w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

 Uczniowie kończąc naukę w zawodzie fryzjer potrafią:

  • przygotować stanowisko i utrzymać czystość na stanowisku pracy i w zakładzie
  • zabezpieczyć przed zniszczeniem garderobę klienta oraz własną
  • wykorzystywać sprzęt fryzjerski zgodnie z przeznaczeniem
  • komunikować się z klientem
  • korzystać z rysunku żurnalowego w celu doboru fryzury
  • wykonywać w pełnym zakresie usługi fryzjerskie
  • stosować w pracy najnowsze osiągnięcia fryzjerstwa oraz tendencje światowe z zakresu stylistyki
  • korzystać z technik komputerowych w pracy zawodowej
  • dobierać kolorystykę włosów, makijażu, ubioru z uwzględnieniem typów urody

FRYZJER spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania. Doradza zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji w zależności od gatunku i stanu włosów. Korzystając z żurnali lub komputerowych symulatorów pomaga w doborze uczesania pasującego do twarzy i figury. Powinien sprostać życzeniom najbardziej wymagających klientów, śledząc bieżącą modę i techniki fryzjerskie, biorąc udział w pokazach organizowanych regularnie przez Izbę Rzemieślniczą i inne instytucje.

CO PO SZKOLE?
W tym zawodzie nie ma problemów z zatrudnieniem. Fryzjerów zatrudniają zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, jak również duże instytucje: garnizony wojskowe, więzienia, szpitale. Absolwent
z przygotowaniem w zawodzie fryzjer może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich świadczących usługi typowe dla fryzjerstwa damskiego czy męskiego lub podejmować działalność w tym zakresie na własny rachunek.

Dla absolwentów szkół fryzjerskich istnieje również możliwość podnoszenia kwalifikacji w stworzonej przez mistrza sztuki fryzjerskiej Laurenta akademii sztuki fryzjerskiej —możliwe są tam wszystkie stopnie awansu: od ucznia aż do stylisty lub instruktora zawodu.
Siedziba: Zakład Kształcenia Zawodowego: RADOM, POZNAŃ, LUBLIN

Nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z uczniem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Z tego tytułu młodociani pracownicy objęci są przepisami kodeksu pracy, przysługują im uprawnienia takie jak:

Wynagrodzenia za pracę,   opłacane składki ZUS na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, wliczania okresu zatrudnienia do stażu pracy, zasiłek chorobowy na zwolnienia lekarskie, prawo do urlopu wypoczynkowego.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.