1 ostatnie rrr 021W dniu 14.05.2015r grupa uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli zwiedzała w Rzeszowie dwa czterogwiazdkowe hotele: Grand Hotel oraz Bristol.

Są to hotele o takim samym standardzie, jednakże bardzo odmiennym klimacie.

Grand Hotel mieści się w starych kamienicach z rozlokowanymi w nim 40 pokojami urządzonymi, tak aby utrzymać klimat całego hotelu, a jednak każdy z nich jest niepowtarzalny. Grand posiada „swoistą duszę” i klimat. Jest miejscem sprzyjającym prowadzeniu interesów, w którym odbywają się największe i najciekawsze spotkania biznesowe w mieście. Hotel posiada przyjemną i nastrojową Restaurację Patio, w której serwowane są dania kuchni śródziemnomorskiej, a ponadto raz w miesiącu tworzona jest specjalna oferta dań. Dodatkowo goście mogą korzystać z bogatej Vinoteki oraz Jazz roomu.

Drugi hotel to Bristol Tradition & Luxury w Rzeszowie to obiekt, jak określa właściciel „łączący ze sobą zarówno tradycyjny staropolski styl, jak również luksus w najdoskonalszym tego słowa wymiarze. Wnętrza hotelu przepełnione są akcentami folkowymi, floralami
i podobnymi, jednak jakość wykonania oraz wykorzystane materiały stoją na najwyższym poziomie”
. Można było tam obejrzeć wyposażenie i pracę kucharzy w otwartej kuchni, stół do sushi, sale restauracyjną oraz kilka sal konferencyjnych, których wielkość zmienia się w zależności od potrzeb dzięki dyskretnym zasłonom i przesuwanym drzwiom. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia browaru rzeszowskiego i z ciekawością wysłuchali technologii sporządzania tamtejszych trunków. Opiekunami wycieczki były A. Zalewska oraz S. Dziuba. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i w dobrych humorach.