Projekty realizowane w ramach programu Kapitał Ludzki


 

Fotografie z zajęć:

1. Kurs barmańsko-kelnerski.
2.  Doskonalimy nasze umiejętności zawodowe


kapital ludzki

Sanok, 04. 10. 2010r.  

Utworzenie Szkolnego Centrum Innowacji Zawodowych ( SCIZ )

 

Na spotkaniu Koordynatora projektu Elżbiety Kokoszki z nauczycielami przedmiotów teoretycznych zawodowych deklarujących udział w projekcie „SZOK i innowacje zawodowe w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku” powołano Szkolne Centrum Innowacji Zawodowych (SCIZ) w składzie:

  1. Sabina Dziuba
  2. Beata Dydek
  3. Grażyna Węgrzyńska
  4. Jolanta Rygiel
  5. Aleksandra  Zoszak

Wyłoniono lidera, którym została p. Sabina Dziuba

Przedstawiono działania SCIZ zgodne z harmonogramem projektu.

  1. Opracowanie zasad funkcjonowania SCIZ
  2. Opracowanie programów autorskich do zajęć warsztatowych przewidzianych w projekcie.

W naszej szkole  realizowany jest projekt. „SZOK ( Szkolny Ośrodek Kariery ) i innowacje zawodowe w zespole Szkół nr 5 w Sanoku dofinansowany z programu POKL  Priorytet IX Działanie 9.2.

Projekt jest adresowany wyłącznie do uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Działania w ramach projektu:

 

·        konsultacje z doradcą zawodowym dla zainteresowanych uczniów w ramach Szkolnego Ośrodka Kariery

 

Warsztaty

 

Asertywność  próbą pokonania barier na rynku pracy 

prowadzone przez p. Annę Florko Przybylską

 

Program adresowany jest do osób, które chcą w sposób świadomy i zaplanowany kierować swoim życiem zawodowym. Celem programu jest nauka realizacji ważnych celów życiowych, umiejętność obrony własnych praw, budowanie poczucia własnej wartości poprzez podnoszenie samooceny, zmiana błędnych wyobrażeń i stereotypów związanych z płcią

2 grupy –12 osób – 10 godzin

 

Autoprezentacja a stres

prowadzone przez p. Annę Florko Przybylską

Program ma na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy o stresie oraz zwiększenie umiejętności radzenia sobie z nim. Celem programu jest ponadto rozwijanie technik autoprezentacji i umiejętności świadomego kształtowania wizerunku potrzebnego do efektywnego poruszania się na rynku pracy.

2 grupy – 12 osób – 15 godzin

Ja na rynku pracy

 prowadzone przez  p. Grażynę Węgrzyńską

Warsztaty adresowane przede wszystkim do uczniów klas kończących w tym roku szkolnym naukę. Zajęcia mają na celu przygotowanie uczestników do odpowiedzialnego podejmowania decyzji zawodowych, wykształcenie elastycznego reagowania na potrzeby rynku pracy, ukazanie możliwości przekwalifikowania.

 4 grupy – 12 osób – 10 godzin

Moja firma moją przyszłością  

 prowadzone przez . p.Grażynę Węgrzyńską i p. Dariusza Jabłońskiego

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników procedurą samozatrudnienia jako jednym ze sposobów na aktywizację zawodową. Uczestnik zostanie również zaznajomiony z podstawami prowadzenia systemu finansowo- księgowego małej firmy.

4 grupy –12- osób  - 20 godzin

Nowoczesne techniki strzyżenia i koloryzacji

 prowadzone przez p. Jolantę Rygiel

Program warsztatów pozwala na poznanie nowoczesnych technik strzyżenia i koloryzacji włosów. Uczestnicy warsztatów będą mogli nabyć praktyczne umiejętności związane farbami trwałymi, półtrwałymi i koloryzacją awangardową oraz znajomości technik pielęgnacji i strzyżenia włosów.

4 grupy 6 –osób – 20 godzin

Stylizacja paznokci

 prowadzone przez p. Jolantę Rygiel

Program warsztatów jest skierowany do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiedzę związaną z manicure i stylizacją paznokci. Warsztaty obejmują  naukę zabiegów pielęgnacji przedłużania paznokci metodą żelową, obróbkę tipsów oraz zdobnictwo paznokci z wykorzystaniem różnych ozdób i preparatów.

3 grupy 5 –osób – 15 godzin

Wizaż i pielęgnacja twarzy

prowadzone przez p. Aleksandrę Zoszak Piecuch

 

   Program warsztatów jest skierowany do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiedzę związaną z pielęgnacją oczu i twarzy oraz z wizażem. Warsztaty obejmują  zajęcia z zakresu: teorii wizażu, analizy kolorystycznej, podstaw makijażu dziennego, ślubnego i wieczorowego, zabiegów służących pielęgnacji i upiększaniu okolic oczu, pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, diagnostyki kosmetycznej, masażu.

2 grupy –10 –osób – 15 godzin

 Catering

obejmujące szkolenie z zakresu dekoracji stołu, obsługi kelnerskiej, prowadzenia firmy cateringowej barystyki, szkolenie gastronomiczne.  – prowadzone przez p. Sabinę Dziubę i p. Beatę Dydek

Program warsztatów jest skierowany zarówno do osób , które dopiero rozpoczęły zdobywanie wiedzy o tajnikach gastronomii ale również  do osób, które chcącą pogłębić swoja dotychczasową wiedzę o kulinarnych ciekawostkach, nowościach, technikach. Uczestnicy warsztatów poszerzą własny warsztat wiedzy i umiejętności o: elementy technologii gastronomicznej, oryginalne sposoby przygotowywania, podawania potraw oraz organizacji i prowadzenia firmy cateringowej. Będą mogli równocześnie rozwijać swoje zainteresowania, zdolności manualne, estetyczne i  nabywać umiejętności praktyczne.

1 grupa -15 osób – 120 godzin

Język angielski zawodowy

prowadzone przez  p. Alinę Dulębę,

p. Anetę. Zaleską i p. Marcina Kipera

Celem warsztatów języka angielskiego zawodowego jest osiągnięcie przez uczestników wiedzy i umiejętności niezbędnych do posługiwania się językiem angielskim  w życiu zawodowym. Program adresowany jest do uczniów kształcących się w zawodach: technik usług fryzjerskich, fryzjer, technik technologii żywności, technik organizacji usług gastronomicznych.

 

3 grupy -12-osób – 30 godzin

 

Zgłoszenia przyjmowane są w biurze projektu w Zespole Szkól nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, ul. Jagiellońska 22

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o zgłoszenie się
do koordynatora projektu – p. Elżbiety Kokoszki lub do specjalisty od spraw promocji, monitoringu i ewaluacji –p. Katarzyny Michalak.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.