zs5n

Camp300

W dniach od 18.10.2012 do 21.10.2012 grupa 20 uczniów z klasy trzeciej V Liceum Profilowanego w Zespole Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza, pod czujnym okiem Pana asp. Łukasza Sowińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, sprawdzała swoje umiejętności na obozie szkoleniowym w Ośrodku Wypoczynkowym „DIABLA GÓRA” w Tyrawie Solnej.

Podczas czterech dni obozu młodzież uczestniczyła w licznych zajęciach praktycznych i teoretycznych, podczas których sprawdzała swoją wiedzę i nabywała nowe doświadczenia praktyczne w zakresie:

  • podstawowych taktyk i technik interwencji,
  • praktycznego posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego – techniki posługiwania się policyjną tonfą,
  • pełnienia skutecznej służby patrolowej ze wskazaniem miejsc zagrożonych (ceduła – mapa rejonu pełnienia służby oraz sporządzenie odpowiedniej dokumentacji),
  • podstaw zabezpieczania miejsca zdarzenia pod kątem ujawniania śladów kryminalistycznych,
  • sposobów poszukiwania osób zaginionych.


Od samego przyjazdu rozpoczęły się aktywne zajęcia sprawnościowe. Jak na obóz klas policyjnych przystało, nie mogło nie być porannych ćwiczeń, podczas których Pan asp. Łukasz Sowiński „wyciskał z uczestników ostatnie poty”.
Uczestnicy podczas zajęć sami podejmowali decyzje, wydawali polecenia, udzielali koleżankom i kolegom wskazówek podczas wykonywania zadań praktycznych oraz oceniali swoje działania.

Obóz szkoleniowy miał charakter kompleksowych warsztatów rozwijających na poziomie podstawowym umiejętności z przedmiotów policyjnych. Poszczególne elementy szkolenia zostały poddane ocenie, a uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki otrzymali dodatkowe oceny z kształcenia ogólnopolicyjnego.

Bardzo ważnym elementem obozu w Tyrawie Solnej była integracja zespołu klasowego. Czas wolny uczestników wypełniły wycieczki, które pozwoliły młodzieży poznać historię regionu oraz integracyjne ognisko dało możliwość poznania siebie
i nawiązywania nowych, a także utrwalania już nawiązanych przyjaźni.
Swoistą atrakcję przygotował dla uczestników obozu właściciel ośrodka „DIABLA GÓRA” Pan Cezary Bielawski, który w ostatni dzień zafundował wszystkim przejażdżkę swoim MONSTER TRUCK`iem.

Obóz pozostawił niezapomniane wspomnienia u uczniów, którzy niebawem opuszczą mury naszej szkoły i rozpoczną dorosłe życie.

Wszyscy efektywnie wykorzystali spędzony razem czas i żałowali, że obóz trwał tak krótko. 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.