REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
Europejski wymiar kształcenia zawodowego z kosmetologii i fryzjerstwa numer 2012-1-PL1-LEO01-27196 realizowanego na zasadach Programu Leonardo da Vinci w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach działania 3.4.2 POKL w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku w okresie od 10 grudnia 2012 r. do 10 maja 2013 r.
Informacje ogólne
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa dotyczy projektu Europejski wymiar kształcenia zawodowego z kosmetologii i fryzjerstwa numer 2012-1-PL1-LEO01-27196 realizowanego na zasadach Programu Leonardo da Vinci w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach działania 3.4.2 POKL w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku w okresie od 10 grudnia 2012 r. do 10 maja 2013 r.
Do udziału w projekcie uprawnieni są wyłącznie uczniowie klasy III i IV Zespołu Szkół nr 5 im. I. Łukasiewicza w Sanoku, którzy uczęszczają do technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich .
Rekrutacja odbywa się na terenie Zespołu Szkół nr 5 im. i. Łukasiewicza w Sanoku w formie zapisanej w projekcie.
Proces rekrutacji prowadzony będzie przez Komisję Rekrutacyjną w składzie: koordynator projektu jako przewodniczący, opiekunowie merytoryczni oraz pedagog szkolny
Ogłoszenie o naborze uczestników do projektu.
Informacja o rekrutacji zamieszczona zostanie na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej szkoły.
Informacje o naborze przekazywane będą uczniom także w formie ustnej na zajęciach lekcyjnych przez wychowawców klas oraz rodzicom podczas spotkań z rodzicami
Uczestnikiem zajęć może być wyłącznie uczeń uczęszczający do klas III i IV technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku .
Formularz zgłoszeniowy
Uczeń zainteresowany udziałem w projekcie wypełnia formularz zgłoszeniowy, który składa na ręce koordynatora projektu lub nauczyciela – opiekuna merytorycznego. Każdy uczeń przed przystąpieniem do procedury rekrutacyjnej ma obowiązek zapoznać się z regulaminem rekrutacji.
Wybór kandydatów do wsparcia. Komisja Rekrutacyjna przygotuje listy uczestników projektu kierując się przy tym kryteriami:
- Wyniki nauczania z następujących przedmiotów zawodowych fryzjerskich: technologia fryzjerska, stylizacja, pracownia fryzjerska za rok szkolny 2011/2012 – średnia powyżej 3,8
- Udział w konkursach przedmiotowych
- Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu z fryzjerstwa
Procedura rekrutacji i jej etapy
Kandydat wypełnia formularz zgłoszeniowy i przekazuje go komisji rekrutacyjno – kwalifikacyjnej – do dnia 14 grudnia 2012 r.
Komisja rekrutacyjna przeprowadza analizę ocen uzyskanych przez kandydata oraz ogłasza listę osób zakwalifikowanych do dalszego etapu rekrutacji do dnia 17 grudnia 2012 roku.
Do udziału w projekcie kwalifikowani są uczniowie, którzy uzyskali w roku szkolnym 2011/2012 średnią ocen z przedmiotów zawodowych fryzjerskich – technologia fryzjerska, stylizacja, pracownia fryzjerska powyżej 3,8.
Wszyscy kandydaci, którzy uzyskali ww. średnią biorą udział w wewnątrzszkolnym konkursie fryzjerskim w dniu 19 grudnia 2012 r.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach:
I. praktyczny- skala punktów od 1- 35 - czas wykonania 120 min.
II. teoretyczny- skala punktów od 1 – 15 - czas 15 min.
- Uczestnik przystępuje do startu z wykonaną na modelce koloryzacją,
- Modelka wchodzi z mokrymi włosami,
- Dozwolone są różne narzędzia oraz preparaty do układania fryzury,
- Ozdoby do włosów są dozwolone w 30%,
- Makijaż i akcesoria muszą mieć charakter karnawałowy lub awangardowy.
Maksymalna ilość punktów wynosi 50 .
Uczestnicy, którzy zdobędą 75% maksymalnej liczby punktów zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie Europejski wymiar kształcenia zawodowego z kosmetologii i fryzjerstwa w zaprzyjaźnionej szkole w Preszovie na Słowacji. Na liście rezerwowej znajdą się uczestnicy, którzy otrzymali 65% maksymalnej liczby punktów.
Za udział w konkursach przedmiotowych z przedmiotów zawodowych w roku szkolnym 2011/2012 kandydat może otrzymać dodatkowo 3 punkty doliczane do punktów uzyskanych w konkursie wewnątrzszkolnym. W przypadku uzyskania równej liczby punktów preferowane są osoby w trudnej sytuacji materialnej i zagrożeni marginalizacją społeczną.
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych i listy rezerwowej - 20 grudnia 2012r.
W przypadku liczby kandydatów do udziału w projekcie równej ilości zaplanowanych miejsc do udziału zostaną zakwalifikowane wszystkie chętne osoby. W powyższej sytuacji Komisja Rekrutacyjna może odstąpić od przeprowadzenia procedury kwalifikacyjnej.
W przypadku, gdy liczba uczniów spełniających kryteria przekracza liczbę miejsc dostępnych, tworzy się listę rezerwową. Decyzję o zakwalifikowaniu wybranych uczniów podejmuje nauczyciel zawodu wraz z pedagogiem szkolnym w oparciu o ilość punktów uzyskaną podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach rekrutacji. Na tablicach ogłoszeń
zamieszczone zostaną listy uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie.
Rekrutacja rozpoczyna się w 10 grudnia 2012r. i trwa do 20 grudnia 2012 roku
Przez wyczerpanie miejsc rozumie się stworzenie list uczestników, zawierających maksymalną, dopuszczalną w projekcie liczbę osób.
Formularz zgłoszeniowy i inne informacje związane z rekrutacją udostępniane są przez członków Komisji Rekrutacyjno – Kwalifikacyjnej .
Procedura odwoławcza:
Kandydatowi przysługuje odwołanie do przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej – koordynatora projektu.
Zasady uczestnictwa w projekcie:
Podpisanie deklaracji uczestnictwa w poszczególnych działaniach projektu jest zobowiązaniem się ucznia do czynnego udziału w zajęciach w ramach projektu.
Uczestnik jest zobowiązany do uczestniczenia w co najmniej 80% godzin przeznaczonych na realizację programu zajęć warsztatowych, do których został zakwalifikowany.
DOKUMENTY