zs5n

1 001       25 maja w auli Wydziału Budownictwa, Inżynierii Sanitarnej i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XXXV edycji okręgowej Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Budowlanych. Na uroczystość zostali zaproszeni: Dyrektor ZS5 w Sanoku pani Elżbieta Kokoszka, Łukasz Malec – laureat etapu okręgowego oraz nauczyciel opiekun – Krzysztof Hydzik.

       Zespół Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku oraz Krzysztof Hydzik, zostali uhonorowani tytułem Promotora Olimpiady za aktywność służącą dorobkowi OWiUB i wkład w starania o dobro polskiej edukacji. Wyróżnienie dla szkoły odebrała pani Dyrektor Elżbieta Kokoszka. Krzysztof Hydzik otrzymał pisemne podziękowanie od Komitetu Okręgowego OWiUB w Rzeszowie za włożony trud
i przygotowanie uczniów do udziału w zawodach XXXV edycji OWiUB na szczeblu szkolnym
i okręgowym. Najważniejszym jednak reprezentantem naszej szkoły był Łukasz Malec (uczeń 4TB), który drugi rok z rzędu zdobył tytuł laureata etapu okręgowego olimpiady. W bieżącej edycji Łukasz uplasował się na 10 miejscu, zaś w roku ubiegłym zajął 8 miejsce i zdobył tytuł Finalisty Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Za tegoroczny sukces Łukasz otrzymał dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe (głośnik bluetooth, słuchawki z mikrofonem oraz cenną książkę
z tematyką budowlaną przeznaczoną dla architektów). Ubiegłoroczne osiągnięcie Łukasza zapewniło mu przyjęcie na dowolną politechnikę w Polsce na wydziale budownictwa bez postępowania kwalifikacyjnego oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego z kwalifikacji BD.30 Jeśli Łukasz zdecyduje się na studiowanie w Rzeszowie, otrzyma przez cały rok akademicki stypendium od Rektora Politechniki.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.