zs5n

306483642 473247861481890 6153382238411252964 nW dniach 8-9 września 2022 roku w Rzeszowie odbyła się XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, wydarzenie związane z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza, wielkiego odkrywcy i wizjonera. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego oraz Politechnika Rzeszowska - gospodarz tegorocznej Sesji.
Szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza tworzą niepowtarzalną wspólnotę, którą łączy pamięć o wyjątkowym człowieku, jakim był ich Patron - odkrywca ropy naftowej, konstruktor pierwszej lampy i twórca przemysłu naftowego. Szkoły jego imienia pomimo tego, że rozsiane po całej Polsce, utrzymują ze sobą kontakt poprzez spotkania na Sesjach Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, które odbywają się tradycyjnie, co dwa lata. Przez panującą pandemię, przygotowania przypadającej na 2021 r. sesji zostały wstrzymane i dopiero w tym roku we wrześniu 2022 r. mogliśmy powrócić do naszej wyjątkowej tradycji.
Jak zawsze przedstawicie ze szkół „Łukasiewiczowskich” przyjechali z całej Polski.
XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza została oficjalnie rozpoczęta w auli Politechniki Rzeszowskiej odśpiewaniem hymnu i wprowadzenie sztandarów szkół. Po prezentacjach spotkaliśmy się pod 1 LO przy ul. 3-go Maja w towarzystwie Orkiestry Górniczej PGNiG. Mieliśmy również okazję zobaczyć atrakcyjne miejsca znajdujące się w Rzeszowie.
W drugim dniu sesji uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, który potwierdził głęboką wiedzę i szacunek młodzieży dla swego Patrona.
Ciekawym punktem programu były pokazy chemiczno – fizyczne „Dobrze być studentem” –zorganizowane przez studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej.
Zjazd to świetna okazja do nawiązania kontaktów z młodzieżą i wymiany doświadczeń z ich opiekunami. Zgodnie z tradycją, podczas obrad Rady Szkół przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza zaprosili nas do Krośnic w województwie dolnośląskim we wrześniu 2024 roku.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Paulina Prokop, Emilia Podulka, Justyna Koczeń oraz pani Agnieszka Jakobik.

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.