received 425728089332444

UPOWSZECHNIANIE REZULTATÓW PROJEKTU Staże zawodowe w Irlandii - wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku”. Projekt numer 2020-1-PL01-KA102-080537 realizowany
w ramach programu Erasmus+ .

Wdniu 27.05.2022 r. w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu Staże zawodowe w Irlandii - wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku” numer 2020-1-PL01-KA102-080537 realizowanego w ramach programu Erasmus+ . W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, pracodawcy oraz kierownictwo Cechu Rzemiosł Różnych w Sanoku.Wydarzenie zaszczycili członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego p. Andrzej Chrobak oraz p. Damian Biskup, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych p. Małgorzata Wojnarowska i p. Józef Hajduk oraz lokalni pracodawcy. Zarówno stażyści jak
i opiekunowie biorący udział w projekcie podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z zaproszonymi gośćmi.Podczas spotkania głos zabrali p. Andrzej Chrobak oraz p. Damian Biskuppodkreślając rozwój szkoły przejawiający się poprzez realizację różnorodnych działań m.in. takich jak projekty unijne.W trakcie zebrania wszyscy mogli ocenić przebieg stażu i efekty pracy młodzieży w zagranicznych zakładachdzięki prezentacji multimedialnej, która ukazywała efekty pracy uczniów wykonywanych podczas zajęć stażowych i kulturowych. Ponadto uczniowie z zawodu technik przygotowali wystawę zdjęć wykonanych podczas stażu. Natomiast stażyści w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali umiejętności zawodowych sporządzając potrawy w inspirowane kuchnią szwedzką. Spotkanie to było świetną okazją do podsumowania efektów projektu oraz podzielenia się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi także kulturowych walorów staży zagranicznych.