
NA ROK SZKOLNY
2024/2025
5 grudnia w Państwowej Uczleni w Sanoku odbyła coroczna Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uroczystość odbyła się w bardzo pięknym wydaniu, nie zabrakło wspomnienia o Pani Czesławie Kurasz, która była założycielką Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Po śmierci Pani Czesławy prezesem została Pani Irena Gil Storoszczuk, której bardzo dziękujemy za to, że Wolontariat w Powiecie Sanockim nadal istnieje. Podczas uroczystości wybrano honorowych wolontariuszy, złożono podziękowania Wszystkim opiekunom Szkolnych kół wolontariatu. W drugiej części gali została zaprezentowana krótka cześć artystyczna przez fantastycznych ludzi udzielających się charytatywnie. Pamietajmy nieśmy bezinteresownie dobro ono na pewno do Nas wróci…
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Renata Grześków, Renata Magdziarczyk, Aneta Zaleska
Czytaj więcej: Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
W dniu 4 grudnia 2024 uczniowie naszej szkoły wraz z paniami seniorkami piekli pierniki w ramach projektu społecznego "Wspólne pieczenie kształci pokolenie". Pierniki sprzedawane będą podczas Turnieju Charytatywnego, a cały dochód przekazany zostanie na rehabilitację i leczenie dla Konrada. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii a jego celem jest zorganizowanie warsztatów kulinarnych dla seniorów oraz młodzieży.
Szymon Hostyński, uczeń klasy 4 TZ zajął drugie miejsce w biegu na 500m w Pucharze Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Zawody odbyły się w ostatni weekend w Tomaszowie Mazowieckim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Czytaj więcej: Niesamowite osiągnięcie sportowe ucznia naszej szkoły.
28 listopada br. odbyły się eliminacje pierwszego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej w Olsztynie. Brało w niej udział 6 zespołów składających się z uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. W etapie szkolnym uczestnicy olimpiady w ciągu 45 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru o zróżnicowanym stopniu trudności. Zakres wiedzy i umiejętności z podstawy programowej, na bazie której opracowano test był bardzo szeroki i wymagał szczegółowej wiedzy.
Najwyższe wyniki uzyskały następujące zespoły, w skład których wchodziły:
Sabina Bujas i Zuzanna Kusiak – uczennice klasy III TB
Julia Domalik i Emilia Dyl - uczennice klasy IV TB
Serdecznie gratulujemy !!!
Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH – ETAP SZKOLNY
Czytaj więcej: XX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli „Belfer 2024”
26 listopada w ramach zajęć Procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur mieliśmy przyjemność odwiedzić dwa miejsca : STUDIO FRYZUR ULKA M. oraz BARBER SHOP GENTLEMAN w Sanoku.
Uczennice klasy 2 technik usług fryzjerskich mogły przyjrzeć się pracy fryzjera w salonie damsko - męskim oraz typowo męskim - barber shopie.
Pani Ula oferuje szeroki wachlarz usług damsko - męskich od strzyżenia po koloryzację, stylizację i pielęgnację włosów . Jej profesjonalizm i ciepły stosunek do klientów był bardzo odczuwalny co sprawiało sympatyczną, prawie rodzinną☺️atmosferę w salonie.
Przyglądaliśmy się jej pracy i obserwowaliśmy z jakim oddaniem komunikuje się ze swoimi klientkami .
Chłopaki z Barber Shopu ( absolwenci naszej szkoły ZS nr 5 w Sanoku😊)
przyjęli nas bardzo ciepło za co bardzo im dziękujemy 😘. Byliśmy pod wrażeniem ich zaangażowania i podejścia do wykonywania swojej pracy z ogromną pasją. Usługi przeważające w barber shopie to strzyżenie włosów, strzyżenie i golenie brody oraz nitkowanie .
Atmosfera tego miejsca jasno mówi nam o męskim towarzystwie: precyzja, konkret i luz 😎.
Dzień w pracy szybko mija więc nam również nie wiadomo kiedy brakło czasu i powróciliśmy do szkolnych murów po resztę dawki wiedzy aby kiedyś móc jak nasi koledzy pracować i spełniać się przy fotelu z klientem.
Czytaj więcej: Zajęcia poza szkołą - odwiedziny Salonu Fryzjerskiego i Barber Shopu
Dnia 26 listopada 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły
w Tenisie Stołowym. W zawodach startowało 4 dziewczęta i 6 chłopców. Po zaciekłej rywalizacji systemem „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych.
Klasyfikacja dziewcząt:
I – Bernadeta Wróbel kl.3 TF
II – Dominika Futyma kl. 3 TZ
III – Karolina Hołotka kl. 3 TZ
Klasyfikacja chłopców:
I – Dawid Przybylski kl. 2 W
II – Kacper Tokarz kl. 1 TB
III – Norbert Witek kl. 4 TF
Organizatorzy zawodów: Małgorzata Bączar, Renata Grześków, Daniel Niemczyk i Witold Koza (OHP).
Dziękujemy Ochotniczemu Hufcowi Pracy za ufundowanie upominków dla zwycięzców.
listopada
w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu, odbyło się wydarzenie z okazji GIS Day – międzynarodowego dnia systemów informacji geograficznej
.
W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie
naszej szkoły Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku w zawodzie technik geodeta pod opieką pań: Bożeny Prodziewicz, Agnieszki Jakobik i Moniki Lemko. Młodzież miała okazję pogłębić swoją wiedna temat nowoczesnych technologii geoinformacyjnych, wziąć udział w warsztatach oraz wysłuchać inspirujących prelekcji ekspertów z branży.
GIS Day to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów oraz odkrywania praktycznych zastosowań GIS w życiu codziennym i zawodowym.
Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day) to coroczne wydarzenie upamiętniające technologie oparte na systemach informacji geograficznej (GIS). Po raz pierwszy odbyło się ono w 1999 roku, a zostało zainicjowane przez czołowego dostawcę oprogramowania do analizy przestrzennej, firmę Esri.
Czytaj więcej: GIS Day w Jarosławiu z udziałem uczniów technikum geodezyjnego
W dniu 14 listopada 2024 r. miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Fotografowanie moją pasją" organizowanego przez ODK Puchatek w Sanoku w dwóch kategoriach wiekowych:
I. do lat 15,
II. do lat 25
oraz w tematach:
I : Krajobraz i przyroda,
II: Człowiek i różne przejawy jego życia.
Uczennice Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku z zawodu technik fotografii i multimediów zdobyły swoimi pracami większość czołowych miejsc w obu tematach.
Miejsca i wyróżnienia:
Bernadeta Wróbel - kat. II, temat I, pierwsze miejsce,
Diana Zabłotny - kat. II, temat II: pierwsze miejsce, a także wyróżnienie specjalne;
Karolina Kustra - kat. II, temat I, drugie miejsce; temat II, drugie miejsce, a także wyróżnienie specjalne;
Julia Wicher - kat. II, temat II: trzecie miejsce,
Karolina Karpa - kat. I, temat I, trzecie miejsce;
Angelika Stach - wyróżnienie specjalne.
Uczennice, których prace zakwalifikowały się na wystawę:
Amelia Drozd,
Amelia Jakielaszek,
Oliwia Kondracka,
Martyna Kozłowska,
Aleksandra Kułak,
Anastsiia Pavliuk,
Anna Tyrpak.
Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i zakwalifikowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wystawę można odwiedzać (od godziny 14.00 do 19.00) do 28 listopada 2024 r. w ODK Puchatek, ul. Traugutta 9, Sanok, tel. 134646135.
Na zdjęciach fotorelacja z wernisażu, laureaci z naszej szkoły i katalog wystawy.
Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny "Fotografowanie moją pasją"
Spotkanie ogólne na stołówce szkolnej - godz. 16.00
Tematyka spotkania:
Zdrowie psychiczne – podstawowe aspekty – spotkanie z lek. psychiatrą p. Natalią Kapuścińską
Spotkania z wychowawcami po zakończeniu spotkania ogólnego:
Sala 01 – klasa 2A Sala 02 – klasa 1A Sala 03 – klasa 1FW Sala 1 – klasa - 2FW Sala 2 – klasa – 2TZ Sala 3 - klasa – 3 TF Sala 5 - klasa -2 TB Sala 101 – klasa -5 TB Sala 102 – klasa - 5 TZ Sala 103 – klasa - 3 W Sala 105 – klasa – 3 FW |
Sala 106 – klasa – 4 TZ Sala 108 – klasa - 4 TB Sala 201 – klasa – 2 TF Sala 202 – klasa – 3 TB Sala 205 - klasa – 4 TF Sala 204 – klasa - 2 W Sala 207 - klasa – 3TZ Sala 208 – klasa – 5 TF Sala SK – klasa – 1 TB Sala F1 – klasa – 1 TF |
3 A – spotkanie przeniesione na środę -27.11.2024
MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 5 W TENISIE STOŁOWYM
ODBĘDĄ SIĘ 26 LISTOPADA 2024r. (WTOREK) O GODZ. 10.00
NA SALI GIMNASTYCZNEJ.
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ NAUCZYCIELE WF
OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY I WŁASNA RAKIETKA TENISOWA
ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO AKREDYTOWANEGO PROJEKTU STAŻY ZAGRANICZNYCH O NUMERZE 2024-l-PL01-KA121-VET-000224230 REALIZOWANEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5 W SANOKU.
WEZMĄ W NIM UDZIAŁ UCZNIOWIE KLAS TRZECICH TECHNIKUM.
STAŻ ZAGRANICZNY TAK JAK W ROKU POPRZEDNIM ODBĘDZIE SIĘ W CHORWACJI. PROJEKT REALIZOWANY JEST WE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ EU MOBILITY CROATIA.
TERMIN WYJAZDU TO 31.03.2025R. - 11.04.2025R.
ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM W PROJEKCIE PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO P. SYLWII LORENC (POKÓJ 104).
BY WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WYPEŁNIONY FORMULARZ W WERSJI KOLOROWEJ - ODPOWIEDNIO DLA UCZNIÓW PEŁNOLETNICH LUB NIEPEŁNOLETNICH! (w załączeniu lub dostępne w p.104)
WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE STAŻU BĘDĄ PRZEKAZYWANE NA BIEŻĄCO.
W przypadku dużej liczby zgłoszeń możliwe jest zwiększenie liczby miejsc stażowych.
TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW REKRUTACYJNYCH
TO 30.11.2024R.
Strona 4 z 82