
NA ROK SZKOLNY
2024/2025
22 maja uczennica naszej szkoły Paulina Florczak z klasy 1W brała udział w Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Krośnie. Paulina zaprezentowała układ sceniczny, połoczne były w nim elementy fitnesu, gimnastyki, tańca i akrobatyki Paulina swym wystepem zachwyciła wszystkich jurorów co potwierdza zdobycie pierwszego miejsca na tym festiwalu. Uczennica od kilku lat trenuje fitnes gimnastyczny w klubie UKS SPARTANIE ZAHUTYŃ a jej trenerem jest Pan Mirosław Kaźmierczak
Na festiwalu była pod opieką wychowawców OHP Pani Magaleny Grimm i Pani Justyny Solon
Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy wileku kolejnych sukcesów.
Juz nie bawem Paulina wraz z Panią Magdaleną Grimm wychowawczynią OHP w Sanoku bedzie reprezentować Szkołe na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury w Puławach a my już mocno trzymamy kciuki :)
fot.Komendant 9-12 HP w Jarosławiu Andrzej Kuca
Czytaj więcej: ,,I miejsce Pauliny Florczak na Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP"
UWAGA !!!
ABSOLWENCI TECHNIKUM
DYPLOMY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE ZAWODOWE
DO ODEBRANIA U KIEROWNIKA SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
OD DNIA 26 MAJA 2017r.
Harmonogram egzaminów z kwalifikacji zawodowych
sesja czerwiec - lipiec 2017
Kliknij czytaj więcej
Czytaj więcej: Harmonogram egzaminów z kwalifikacji zawodowych sesja czerwiec - lipiec 2017

Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku 18 maja 2017r. Jego celem było: podtrzymywanie i rozwijanie świadomości narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz zapoznanie młodzieży z działalnością „Sokoła”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3 TG: Agnieszka Chaberska i Klaudia Lipa. Zadaniem uczestników konkursu była recytacja wybranego wiersza o treści patriotycznej. Agnieszka wybrała wiersz Marii Konopnickiej - Pieśń o domu, natomiast Klaudia - "Czerwone maki na Monte Cassino" Feliksa Konarskiego. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując kolejno: III miejsce- Agnieszka Chaberska oraz VII miejsce- Klaudia Lipa. Serdecznie gratulujemy. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się w piątek, 9 czerwca 2017 r. o godz. 16, w „Klubie Górnika”, w czasie uroczystości 128. lecia utworzenia „Sokoła” w Sanoku.
Miło nam przekazać wszystkim zainteresowanym informacje o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego.
W skład komisji konkursowej/ jury konkursu weszli nauczyciele przedmiotów zawodowych pan Grzegorz Bednarz i Witold Wasyliszyn. Jury spośród wszystkich nadesłanych fotografii postanowiło nagrodzić wybrane prace, a oto wyniki:
miejsce I – Klaudia Szychlińska za zdjęcie : "Rozkwitanie"
miejsce II – Patryk Oberc za zdjęcie: "Niewinność"
miejsce III- Daniel Boho za zdjęcie: ................
Czytaj więcej: Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosna w obiektywie"

15 maja 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbył się XVI Wojewódzki Turniej o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Fryzura geometryczna”.
Naszą szkołę reprezentowała Paulina Mołczanz klasy II FW, która zdobyła II miejsce.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 uczestników z klas o profilu fryzjerskim z całego województwa, którzy zostali wyłonieni w konkursach wewnątrzszkolnych. Uczniowie wykonywali na modelkach fryzurę zgodną z tematem przewodnim konkursu, w czasie 120 minut.
Ocenie jury podlegały między innymi : organizacja stanowiska pracy, kreatywność, dokładność
i artyzm w tworzeniu fryzury oraz spójność stylizacji ( fryzura, strój , makijaż, dodatki).
Uczniowie stworzyli fantazyjne i awangardowe stylizacje, w których pojawiły się elementy geometryczne takie jak: kule, sześciany, walce, stożki i ostrosłupy. Całości dopełniały wymyślne makijaże i stroje modelek.
Zdolnej i kreatywnej Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 maja 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji. Celem konkursu było: pogłębianie wiadomości o innych krajach i kulturach, kształtowanie pozytywnego obrazu świata, a w szczególności krajów francuskojęzycznych, poszerzenie wiedzy geograficznej, historycznej i kulturowej dotyczącej Francji, uwrażliwienie na różnorodność narodową, rozwijanie kompetencji interkulturowej, uświadomienie znaczenia udziału w konkursach dla pogłębienia umiejętności językowych i wzbogacenia wiedzy.
Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich. Oto wyniki konkursu:
miejsce I: Kamila Tchórz – kl. 3 TŻ
miejsce II: Daria Sobota – kl. 3 TF
miejsce III: Marcelina Tradecka – kl. 3 TF
Gratulujemy!!!
Uczniowie klas trzecich powitali w tym roku wiosnę czytając utwory : ,,En avril à Paris’’ Charles Trenet, ,, Les fleurs de Paris’’ Sully Prudhomme i ,,Joie et lumière’’ Guy de Maupassant w języku francuskim. Okazało się, że teksty czytane w oryginale mają zupełnie inny wymiar, niż te przełożone na język polski. Dzięki nim mogliśmy podziwiać uroki wiosny :,,radość pierwszego promyka słońca, niebo całkowicie błękitne, lasy i łąki usłane pierwszymi nieśmiało wyrastającymi z ziemi kwiatami wzbudzającymi pozytywne emocje’’. Jeden z utworów trafnie opisuje tegoroczną wiosnę, która przyjmuje różne oblicza ,,jednocześnie płacząc i śmiejąc się’’.
W DNIU 11 MAJA ODBYŁY SIĘ XVI POWIATOWE ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY PCK. REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY W SKŁADZIE: Marlena Hac [ 2FW ], Klaudia Lipa [ 3TBG ], Dawid Grządziel [ 3TŻ ], Jakub Kiper [ 2FW ] oraz Jan Myćka [ 2 FW ]
ZAJĘŁA I MIEJSCE POKONUJĄC ZS NR 1, 2, 3 ORAZ I LO W SANOKU.
W PRZYGOTOWANIACH ZESPOŁU DO ZAWODÓW OD DWÓCH LAT BRALI UDZIAŁ NASI NAUCZYCIELE P. RENATA MAGDZIARCZYK, P. EWA BOCOŃ , P. TOMASZ GAWLEWICZ ORAZ GOŚCINNIE P. ROBERT JELINEK Z PODKARPACKIEGO OŚRODKA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
CAŁEJ DRUŻYNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA I ŻYCZYMY KOLEJNEGO SUKCESU PODCZAS WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW PIERWSZEJ POMOCY PCK , KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 26 MAJA W RZESZOWIE.
Z okazji Dnia Otwartego Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku nauczyciele w-f zorganizowali I Turniej Piłki Nożnej Halowej dla szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach rywalizowały drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 z Sanoka oraz reprezentacja naszej szkoły. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym, pod bacznym okiem sędziego Bernarda Sołtysika. Wszystkie mecze odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Zdecydowanie najlepszą drużyną, okazali się uczniowie reprezentujący Gimnazjum nr 1, którzy odnieśli trzy zwycięstwa zdobywając komplet 9 pkt. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 3. Na III miejscu uplasowali się uczniowie reprezentujący ZS nr 5, a na IV miejscu drużyna z Gimnazjum nr 4. Należy zaznaczyć, że w Turnieju startowała jedna dziewczyna Karolina Szewerniak, w drużynie naszej szkoły. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz słodkościami. Zwycięska drużyna dodatkowo otrzymała nagrody rzeczowe w postaci albumów. Najlepszym zawodnikiem został wybrany i nagrodzony Łukasz Gadomski z Gimnazjum nr 1
Czytaj więcej: I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ - 24.04.2017 r.

27 kwietnia Piętnastu wolontariszy z naszej szkoły pomagało podczas organizacji II Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Sanoka oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Zawody rozpoczęły sie od zapalenia znicza olimpijskiego oraz odspiewania hymnu narodowego.
W olimpiadzie wzięło udział ponad 600 uczestników oraz ich opiekunowie.
Każdy uczestnik został zwycięzcą i wszyscy byli bardzo zadowoleni.
organizacja takiej imprezy to świetny pomysł, nasi uczniowie bardzo chetnie angazują sie by pomagac innym. Wolontariusze okazują wielkie zaangażowanie dzieki zyczliwosci i dobroci serca inni czuja sie potrzebni i zadowoleni.Dziekujemy naszym Wolontariuszom za okazałą pomoc.
A my czekamy na kolejną olimpiade za rok
Dnia 26 kwietnia ulicami miasta przeszedł korowód IX Młodzieżowej Parady Niepodległości. Wcześniej, na sanockim rynku uczniowie ze szkół z powiatu sanockiego zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z historii Polski.
Naszą szkołę reprezentowała klasa 2TB/TG. Uczniowie przedstawili wydarzenia „Poznańskiego Czerwca 1956”, gdzie doszło do robotniczych protestów, które przerodziły się w walki uliczne.
Protest poznańskich robotników w czerwcu 1956 r. wywołany były ogólnym niezadowoleniem z sytuacji panującej w kraju i regionie. Po zakończeniu krwawej pacyfikacji w przemówieniu radiowym premier Józef Cyrankiewicz stwierdził: „Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewien,
że mu tę rękę władza odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji…”.
Podczas parady młodzież skandowała hasła pochodzące z tego okresu: „Chcemy żyć normalnie”, „Precz z normami”, „My chcemy chleba dla naszych dzieci”, „Precz z czerwoną burżuazją”, „Precz z komunistami”, „Wolności”, „Chcemy Polski katolickiej, a nie bolszewickiej”. Spotkało się to z dużym uznaniem ze strony widzów oraz innych uczestników parady.
Poznański Czerwiec 1956 r. był pierwszym w Polsce masowym wystąpieniem robotniczym przeciwko komunistycznym władzom i w bardzo poważnym stopniu przyspieszył zmiany polityczno-gospodarcze w PRL.
Całość zakończyła się złożeniem wieńca pod pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej
i odśpiewaniem hymnu narodowego.
Młodzież występująca w paradzie została przygotowana przez Helenę Stasicką- Saramak, Bożenę Prodziewicz, Agnieszkę Jakobik i Wiolettę Słowik.
Strona 70 z 94